Časté dotazy

Kde a za jakých podmínek si můžu objednané zboží vyzvednout?

Naše produkty si můžete vyzvednout osobně na pobočce v Čakové, na pobočce v Praze, nebo Vám budou zaslány dopravní společností, či poštou.

Jaké jsou možnosti platby?

Převodem na náš bankovní účet
Hotově při osobním převzetí na centrálním skladě
Dobírkou při dodání poštou
Dobírkou nebo platební kartou při dodání dopravní společností

Jak správně zvolit vhodnou izolaci a vyřešit tak problém s hlukem, který přichází od sousedů?

Pro kvalitní zvukovou izolaci je třeba pořídit protihlukové panely Mappysil CR400, které se montují na zeď, odkud hluk přichází. Nejprve je nutné na zeď přišroubovat hliníkové profily (nosná konstrukce pro sádrokarton). Profily je vhodné připevnit na polyetylenovou pásku, aby izolovaly vibrace a nepřenášely tak zvuk dále. Do profilů se vloží Panel Mappysil CR400 a nainstalují se dvě vrstvy sádrokartonové desky. Desky se přivrtávají na hliníkové profily. Mezi profil a desku je opět vhodné vložit polyetylenový pás. Panely CR400 mají tloušťku 3 cm a při montáži se vkládají do profilů tak, aby za nimi zbyla vzduchová kapsa cca 2 cm. Profil tedy musí mít 5cm. Celá nástavba má pak tloušťku 8 cm. Pro konkrétní aplikaci se můžete poradit s technikem naší společnosti, který je Vám k dispozici každý den. Kontakt: +420 604 942 146

Jakým způsobem se instaluje protihluková izolace Mappysil CR400, pokud potřebuji odizolovat strop?

Protihluková izolace stropu probíhá stejným způsobem, jako izolace příček. Panely se vkládají do hliníkových profilů zavěšených nebo připevněných přímo na strop.

Na co se používá izolační vata Silsonic?

Termoizolační materiál Silsonic se používá pro tepelnou a akustickou izolaci příček, obvodového zdiva, stropu i podstřešní konstrukce (šikmin). Tepelně izolační vlastnosti jsou zde lepší, než v případě kamenné vaty. Výhodou je, že Silsonic nezpůsobuje alergickou reakci a nedráždí dýchací cesty jako skelná, nebo kamenná vata.

Chci zlepšit zvuk svého domácího kina. Jaký produkt zvolit?

Pro úpravu akustiky všech místností je vhodné instalovat Absorpční akustické panely Bugnato, nebo Piramidale. Tyto panely vyrobené ze speciální polyuretanové pěny mají členitou strukturu, díky tomu pohlcují zvuk a znemožňují vznik ozvěny. Získáte tak přesný a čistý zvuk.

Čím nalepím akustické panely na stěny pokoje, abych nemusel vrtat díry do zdi?

Oba druhy absorpčních akustických panelů (Bugnato i Piramidale) se lepí speciálním polyuretanovým lepidlem MultiKleber. Lepidlo se nanáší v pruzích na zadní stranu panelů ve vodorovných pruzích cca 20cm od sebe. Pěna se po nanesení nechá asi 3 až 5 minut zavadnout a teprve poté se panel nalepí na stěnu. Povrch zdi musí být pevný a soudržný, aby panely na stěně držely. Pokud je na zdi například již mnoho vrstev malby, je třeba ji oškrábat, nebo použít speciální hloubkovou penetraci.

Zbyly mi nějaké absorpční panely. Mohu je také vložit do sádrokartonové konstrukce pro odhlučnění pokoje?

Absorpční panely nejsou vhodné pro akustickou izolaci. Neobsahují speciální membránu, která zastavuje průchod zvuku jako v případě Izolačních panelů Mappysil CR400.